• Poradnie dla Dzieci i Młodzieży

• Informujemy, że od 1. kwietnia 2021 roku Śląska Fundacja Błękitny Krzyż otwarła Poradnie Psychologiczne dla Dzieci i Młodzieży. Poradnie znajdują się w Pszczynie, Żywcu i Buczkowicach. Pomoc w ośrodkach jest świadczona w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia (NFZ). Rejestracja (w związku z obostrzeniami wyłącznie telefoniczna) w godzinach 8.00-16.00 od poniedziałku do piątku. Oferta kierowana do dzieci i młodzieży w wieku od 0-18 lat oraz dla osób nadal uczących się. Świadczymy usługi w zakresie diagnostyki, poradnictwa i wsparcia psychologicznego oraz psychoterapii dla dzieci w wieku szkolnym i młodzieży uczącej się w szkołach ponadpodstawowych oraz ich rodzin.

Zadania poradni to wsparcie psychologiczne, pedagogiczne i psychoterapeutyczne. W poradniach można uzyskać pomoc w związku z doświadczaniem przez dzieci i młodzież:

• lęków,

• zmian nastroju,

• zachowań autodestrukcyjnych (agresja przeciwko sobie),

• trudności w przeżywaniu emocji,

• zaburzeń zachowania,

• obniżonego nastroju,

• depresja,

• uzależnienia od telefonu, czy komputera,

• zaburzenia koncentracji,

• zachowania agresywne i autoagresywne

• niechęć do wychodzenia z domu,

• trudności w relacjach z rówieśnikami

Dla rodziców: konsultacje.

Poradnia Dzieci i Młodzieży w Żywcu

al. Legionów 1

Poradnia Dzieci i Młodzieży w Pszczynie

ul. Paderewskiego 3

Poradnia Dzieci i Młodzieży w Buczkowicach

ul. Wczasowa 1062

• Wyniki konkursu EKODZIELNI

• Nasz przedszkolak Dominik zajął II miejsce w gminnym konkursie plastycznym EKODZIELNI organizowanym przez Szkołę Podstawową w Kocierzu Moszczanickim dla wszystkich dzieci uczęszczających do przedszkoli na terenie naszej gminy.

Zwycięzcy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Gazetka "Czekamy na wakacje..."

• W ramach współpracy między klasami naszej szkoły w dniu dzisiejszym dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy III wspólnie wykonali wakacyjną gazetkę która pięknie przyozdobiła nasz szkolny korytarz.

• Nagrody w konkursie "Mieszkam w Beskidach" rozdane...

• 18 maja br. na Rynku w Żywcu zostały rozdane nagrody w międzynarodowym konkursie plastycznym "Mieszkam w Beskidach". Dwoje uczniów z naszej szkoły zdobyło I miejsce w kategorii makieta. Trzy osoby zdobyły wyróżnienia w swoich kategoriach.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym GRATULUJEMY!

• Lekcja w terenie

• Uczniowie klasy II uczestniczyli w lekcji terenowej, której celem było rozpoznawanie roslin. Pogoda sprzyja spacerom, więc można stać się prawdziwym obserwatorem zmieniającej się przyrody.

Nowa galeria Lekcja w terenie została dodana do albumu fotograficznego

• Certyfikat

• Certyfikat potwierdzający udział w XII-tej edycji programu edukacyjnego "Akademia Bezpieczenego Puchatka".

• Narodowy Spis Powszechny

• Dzień dobry,

Szanowni Państwo, w dniach od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. na terenie kraju prowadzony jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). W trudnym okresie pandemii tegoroczny NSP 2021 będzie głównie realizowany przez Internet, za pomocą formularza spisowego. Serdecznie zachęcamy wszystkich do spisania się przez Internet. Jest to szybka i prosta metoda udziału w NSP 2021. Jednocześnie uprzejmie informujemy, że z uwagi na zagrożenie epidemiczne, w najbliższym czasie nie będą realizowane wywiady bezpośrednie w terenie.

Informacja GUS

• Światowy Dzień Książki

• 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki. W związku z tym wydarzeniem nasze przedszkolaki najpierw dowiedziały  się kto zajmuje się pisaniem książek oraz jak powstaje książka krok po kroku. Następnie w magiczny swiat książek przeniosły się podczas wizyty w naszej szkolnej bibliotece, po której zostali oprowadzeni przez Pania Beatkę za co serdecznie dziękujemy.

• 🌍 22 kwietnia Międzynarodowy Dzień Ziemi 🌎

• Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "Przywróćmy naszą Ziemię". Zachęcamy Uczniów i Rodziców do wzięcia udziału w obchodach. Wybierzcie jedną z form aktywności podaną na plakacie. Duże zmiany zaczynają się od tych małych. Jeśli zadbamy o naturę- ona zadba o nas!

Zapraszamy również do zapoznania się z prezentacjami o Dniu Ziemi oraz filmikiem zachęcającym do dbania o środowisko, wspólnego sprzątania naszego "domu", jakim jest nasza planeta oraz segregowania odpadów.  Informacje te zostały przygotowane przez uczniów klasy VIII i VI.

PREZENTACJA 1

PREZENTACJA 2