• "Bezpieczna droga do szkoły"

• We wtorek, 10 września, szkołę odwiedzili żywieccy policjanci w ramach programu "Bezpieczna droga do szkoły". Funkcjonariusze poruszyli tematykę:

• bezpiecznej drogi do szkoły,
            • zagrażeń wynikających z kontaktu z nieznajomymi, w sytuacjach niebezpiecznych np. próba porwania
            • zagrażeń wynikających z kontaktu z napotkanymi po drodze zwierzętami;
            • bezpieczeństwa w sieci (ochrona danych osobowych i wizerunku).

Przypomnieli także, dobrze znane już uczniom, numery telefonów alarmowych.

Punktem kulminacyjnym spotkania było wejście "Sznupka" – maskotki śląskiej policji, z którym wszyscy chętni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
            Na koniec uczniowie otrzymali plany lekcji oraz odblaski i już z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie.