• Pasowanie na ucznia

• Uroczystość pasowania na ucznia, to bardzo ważne wydarzenie w życiu szkoły. W tym roku ślubowanie pierwszaków odbyło się 23 października. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Uroczystość uświetnili swoją obecnością Pan Wójt Tadeusz Tomiczek oraz rodzice i dziadkowie uczniów. Uczniowie zostali wprowadzeni do społeczności szkolnej przez starszych kolegów z klasy II. Po złożeniu ślubowania, Pani Dyrektor Katarzyna Bakaj symbolicznym ołówkiem dokonała pasowania pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej im. Górali Żywieckich w Okrajniku. Z okazji tej uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Życzymy pierwszakom samych piątek i szóstek oraz dużo radości z codziennych podróży w niezwykły świat nauki.

• Dzień Poczty Polskiej i Dzień Listonosza

• W środę 18 października obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej i Dzień Listonosza. Z tej okazji odwiedził nas listonosz z Urzędu Pocztowego w Łękawicy Szymon Biel. Przedszkolakom oraz pierwszo- i drugoklasistom opowiedział o drodze, jaką przemierzają przesyłki zanim dotrą do adresata, o pracy listonosza oraz o symbolach Poczty Polskiej. Rozdał też dzieciom naklejki, dał przymierzyć niektóre elementy swojego munduru, a najsilniejszym pozwolił podnieść swoją ciężką torbę. Przedszkolaki zaśpiewały dla niego piosenkę „Pan Listonosz”, pokazały samodzielnie rozwiązane łamigłówki o tematyce pocztowej, a także wysłały swoje rysunkowe pozdrowienia do rodziców, babć i kuzynostwa. Uczennice i uczniowie z pierwszej i drugiej klasy samodzielnie napisali listy i zaadresowali koperty, a po naklejeniu znaczków wrzucili je do skrzynki. Następnego wszyscy adresaci otrzymali nadane w naszej szkole listy.

• Zajęcia w sadzie

• Uczniowie klasy I i II mieli możliwość wyjścia do sadu, gdzie mogli obserwować ekologiczną uprawę roślin. W trakcie zajęć rozpoznawali różne gatunki drzew i krzewów owocowych. Największą przyjemność sprawiło im zrywanie jabłek i winogron oraz ich degustacja.

• "Czyste Góry" - Cięcina 2023

• W sobotę, 30 września, uczniowie klasy 6 wraz z opiekunami: wychowawcą Marcelą Chmurą-Prochownik oraz Anetą Gardaś wzięli udział w XXV Jesiennym Zlocie Ekologiczno-Turystycznym "Czyste Góry" Cięcina 2023. Uczniowie porządkowali beskidzkie szlaki. W tym roku wybrali szlak czarny z Żabnicy - Skałki na Słowiankę - szlak czerwony do Stacji Turystycznej Abrahamów oraz szlak zielony w Cięcinie Górnej.

Zakończenie rajdu miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 2 w Cięcinie. Uczniowie mogli korzystać z atrakcji przygotowanych przez organizatora m.in. gry ekologicznej memory, ścianki wspinaczkowej, warsztatów makramy czy szycie eko-woreczków.

Uczeń klasy szóstej Tomasz Mikusek wziął udział w konkursie wiedzy krajoznawczej i ekologicznej - zajął I miejsce. Zlot jest świetną inicjatywą i nasza szkoła chętnie bierze w niej udział. Zatem do zobaczenia na szlaku za rok.

• "Bezpieczna droga do szkoły"

• W piątek, 29 września, szkołę odwiedziły panie Policjantki w ramach programu "Bezpieczna droga do szkoły". Funkcjonariuszki poruszyły tematykę bezpiecznej drogi do szkoły, zagrażeń wynikających z kontaktu z nieznajomymi oraz napotkanymi po drodze zwierzętami. Oczywieście punktem kulminacyjnym spotkania było wejście Sznupka. Radości, uśmiechom i przytulaniu nie było końca... :)
            Na koniec uczniowie otrzymali odblaski i już z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie.