• Klasa 2 - dzień praktycznych działań związanych z ważeniem

• W środę, 17 kwietnia uczniowie klasy II mieli dzień praktycznych działań związanych z ważeniem. Poznali różne rodzaje wag (szalkowa, sprężynowa, kuchenna, elektroniczna) i sami indywidualnie lub w grupach je obsługiwali. Na zajęciach została użyta waga elektroniczna zakupiona w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".

• Dzień Ziemi w przedszkolu

• Z okazji Dnia Ziemi obchodzonego 22 kwietnia przedszkolaki zajęły się sprawami naszej planety. Była to naturalna kontynuacja tematu kosmosu, który towarzyszył nam w poprzednim tygodniu.Na mapie fizycznej świata porównaliśmy proporcje lądów i oceanów, a ustaliwszy, że zaznaczonych na niebiesko oceanów jest znacznie więcej, zrozumieliśmy, dlaczego Ziemia jest nazywana błękitną planetą.Następnie w sukurs przyszły nam książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W albumie geograficznym odnaleźliśmy identyczne kształty jak te na mapie - były to kontynenty. Odgadywaliśmy nazwy zwierząt, jakie na nich żyją i podziwialiśmy piękno przyrody naszej planety. Z "Poradnika młodego ekologa" dowiedzieliśmy się, jakie problemy dotykają Ziemię i w jaki sposób pomagamy jej naszymi dobrymi, codziennymi nawykami. Przyniesione do przedszkola materiały z recyklingu posłużyły nam do przygotowania strojów na ekologiczny pokaz mody. Niewykorzystane pudła i folia bąbelkowa przeistoczyły się w statek, tunel, zjeżdżalnię i domek. Zabawa nimi dała nam dużo radości i wyzwoliła więcej kreatywności niż gotowe zabawki.

• Wycieczka klasy 6

• W dniu 16 kwietnia klasa szósta uczestniczyła w wycieczce do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Wadowic. Odwiedzili m.in muzeum w rodzinnym domu Świętego Jana Pawła II.

• Dzień Marchewki

• 4 kwietnia obchodziliśmy Dzień Marchewki. Celem tego dnia było rozpowszechnienie wśród uczniów klasy I i II oraz przedszkolaków wiedzy o warzywach i zdrowym stylu życia z wyróżnieniem marchewki. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzi to warzywo, jaki pierwotnie miało kolor oraz, że kiedyś uprawiano go nie ze względu na korzeń, ale dla aromatycznych nasion i liści używanych jako przyprawa. Uczniowie wykonywali prace plastyczne, rozwiązywali łamigłówki oraz przypomnieli sobie piosenkę ,,Urodziny marchewki”. Pierwszaki przygotowały smaczną i zdrową surówkę z marchewki i jabłka. Przedszkolaki układały ,,marchewkowe” puzzle. Wszyscy zapamiętali, że marchewka jest niezwykle bogata w wartości odżywcze, nie tylko surowa, ale i w formie soków, musów, ciast i innych przysmaków.

• Zajączek w przedszkolu

• W Wielki Czwartek przedszkole odwiedził wielkanocny zajączek. Kicał tu i tam i wszędzie gubił czekoladowe jajeczka, jednak bystre przedszkolaki pozbierały wszystkie co do jednego. W Wielki Piątek do przedszkola przyszliśmy z jajkami, które przeistoczyły się w kolorowe pisanki. Niektóre były tak apetyczne, że od razu tego dnia zostały zjedzone przez maluszki. Życzymy wszystkim tak smacznych jajek w czasie rozpoczynających się Świąt Wielkanocnych!