• Bezpieczne wakacje

oraz inspirację do działań
            w nowym roku szkolnym.

• Wycieczka do Muzeum Browaru Żywiec

• W dniu 14 czerwca uczniowie klas I-VII udali się na wycieczkę do Muzeum Browaru Żywiec. Poznali historię działalności Browaru oraz regionu, działalność Żywieckich Habsburgów.

• Samodzielnie wykonane książeczki - NPRCz

• W poniedziałek, 17 czerwca, uczniowie klasy 2 zaprezentowali i głośno przeczytali samodzielnie wykonane książeczki. Było to zadanie realizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczniowie dowiedzieli się jak powstaje książka. Byli "pisarzami", "ilustratorami" i "drukarzami" swoich książek. Niektórym tak bardzo się to spodobało, że już planują tworzenie następnych.

• Wycieczka do Żywieckiego Parku Etnograficznego w Ślemieniu

• We wtorek, 11 czerwca, uczniowie klasy 1, 2 i 4 byli na wycieczce edukacyjnej do Żywieckiego Parku Etnograficznego w Ślemieniu, którą  połączono z warsztatami malowania na szkle. Głównym celem wycieczki było zapoznanie się ze spuścizną kulturową dawnych mieszkańców Beskidu Żywieckiego z uwzględnieniem sfery materialnej i duchowej. Uczniowie oglądali dawne budynki oraz ich wyposażenie i ekspozycje obrazujące życie, folklor i tradycje górali żywieckich. Jedną z takich tradycji było malowanie na szkle. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem samodzielnie wykonały tą techniką obrazy, które zabrały do domu.

• Zdrowo i kolorowo - klasa 1

• We wtorek 4 czerwca uczniowie klasy pierwszej na zajęciach z edukacji technicznej przygotowali kolorowe, a jednocześnie zdrowe i smaczne desery. Do ich przygotowania został wykorzystany sprzęt – lodówka, zakupiona w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

• Obserwatorzy przyrody

• 28 maja klasa 1 wraz z wychowawczynią wybrała się na wiosenny spacer. Celem wyjścia była obserwacja wiosennego krajobrazu, rozpoznawanie drzew liściastych, iglastych, krzewów oraz wyszukiwanie ciekawostek przyrodniczych. Dzieci zaobserwowały nie tylko drzewa i krzewy, ale także pracę mrówek w mrowisku usytuowanym w brzozowym zagajniku, kwitnące krzewy jeżyn i dzikiej róży. Ta praktyczna lekcja przyrody z pewnością przyczyni się do lepszego przyswojenia zdobytych wiadomości.