• akcja sprzatanie
          • Pierwszy Dzień Wiosny - sprzątanie świata

• W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny nasi uczniowie przyłączyli się do Wiosennej Akcji Sprzątania Gminy Łękawica. Uczniowie otrzymali gumowe rękawice i worki na śmieci a następnie wyruszyli aby sprzątać okolice szkoły i teren naszej gminy.
            Celem nadrzędnym akcji było ukształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego.
            Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów naszej szkoły nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów.

• liczba pi
          • Dzień Liczby Pi - 14 marca

• Dzień Liczby Pi  święto obchodzone corocznie, głównie w amerykańskich kręgach akademickich i szkolnych (lokalnie w Polsce). Datę święta wybrano na 14 marca z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi, jako że data „14 marca” zapisywana jest w USA jako „3.14”. (Wikipedia)

W szkole również świętowaliśmy z liczbą Pi. Uczniowie klas IV - VII podczas lekcji plastyki mieli za zadanie ozdobić/wykleić ją w ciekawy i oryginalny sposób. Następnie zorganizowany został konkurs plastyczny na najpiękniejszą liczbę Pi.
            Najpiękniejszą liczbę pi wybierali uczniowie oraz nauczyciele w drodze głosowania.

Nagrody publiczności trafiły do: uczennicy klasy VII oraz dwóch uczniów klasy VI. Gratulujemy!

• Kosze do segregacji śmieci

• "W ramach podniesienia świadomości ekologicznej i nauki postępowania z odpadami do Szkoły Podstawowej w Okrajniku i w Kocierzu Moszczanickim zostały zakupione kosze do segregacji śmieci. Dzięki temu będziemy dbać o nasze środowisko i uczyć dzieci odpowiedzialności wobec natury." FB

• W świecie emocji

• W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klasy pierwszej i drugiej uczestniczyli w cyklu zajęć „W świecie emocji”. W trakcie ich trwania dzieci zetknęły się z utworami literackimi przedstawiającymi pozytywne i negatywne emocje. Wykorzystano między innymi wiersz Danuty Wawiłow „Król”, Doroty Gellner „Zły humorek” oraz książkę Małgorzaty Strzałkowskiej pt.” O wartościach, czyli Rady nie od parady III” i „Wielką księgę Emocji”. Uczniowie poznawali sposoby pozytywnego radzenia sobie z negatywnymi emocjami, między innymi strachem, czy złością. Podsumowaniem było wykonanie prac plastycznych uwzględniających wybraną emocję oraz wykonanie emotikonów.

• Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn w oddziale przedszkolnym

• W piątek 8 marca przedszkolaki zaśpiewały "Zapamiętaj sobie, dzisiaj jest Dzień Kobiet". Wszystkie małe kobiety otrzymały tulipany. Taki też był tego dnia temat przewodni prac plastycznych, które zawisły na oknie i na gazetce. Nie zapomniano również o chłopcach i z okazji Dnia Mężczyzn przypadającego na niedzielę 10 marca obdarowano ich lizakami. Wspólną zabawę przerwał okrzyk jednego z kolegów, który zauważył, że pozostawione w wodzie tulipany otworzyły się. To fascynujące odkrycie dało początek rozmowie o potrzebach i rozwoju roślin. Skutkiem tej pogadanki było radosne zraszanie stojących w sali kwiatów doniczkowych oraz podlanie zasadzonej kilka dni wcześniej dymki, która podobnie jak tulipany, rozwija się z cebulek. Łączone święto kobiet i mężczyzn okazało się znakomitą okazją edukacyjną!