• Dzień Babci i Dziadka 2024

• Dzień Babci i Dziadka

Szkolna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka odbyła się w Domu Strażaka 26 stycznia 2024 roku. Babcie i Dziadkowie przybyli z różnych stron naszej wsi, gminy, powiatu, jak również z bardziej odległych miejscowości. Swoją obecnością zaszczycili nas także włodarze gminy Łękawica: Wójt Tadeusz Tomiczek, Sekretarz Anna Gębala oraz Sołtys Piotr Gardaś.

Społeczność szkolna dołożyła wszelkich starań, aby godnie przyjąć znakomitych gości. Uczennice i uczniowie przygotowali przedstawienie oparte o dobrze znane melodie: „Hej, sokoły”, „Sarna”, „Hej, górol ci jo, górol”. Popisy wokalne młodzieży przeplatały się ze skeczami satyrycznymi o Zielonym Kapturku, niezawodnej firmie „Dziadek” czy parodii starego jak świat teleturnieju. Dzieci z pierwszej i drugiej klasy recytowały wzruszające wiersze, a razem z przedszkolakami śpiewały piosenki dla Babć i Dziadków. Jako że uroczystość odbywała się pod koniec okresu Bożego Narodzenia, nie odmówiliśmy sobie przyjemności śpiewania kolęd, co uświetnił swoim akompaniamentem na heligonce Miłosz - uczeń drugiej klasy. Wspólnemu kolędowaniu ton nadawał ks. Piotr Honkisz, nasz katecheta i wikariusz Parafii św. Michała Archanioła w Łękawicy.

Licznie zgromadzeni goście oglądali satyryczno-sentymentalne przedstawienie przy suto zastawionych stołach. Wszystkie ciasta i słodkie przekąski przygotowali nasi niezawodni rodzice.

• Zabawa karnawałowa

• Karnawał w klasach 1 - 2

W poniedziałek 22 stycznia klasy młodsze bawiły się na balu karnawałowym. Dzieci przygotowały przebrania, które prezentowały opowiadając o wybranych przez siebie postaciach. Tańczyły przy dźwiękach dziecięcych przebojów, śpiewały piosenki i uczestniczyły w grach interaktywnych.

Zabawa karnawałowa - kl. 4-7

Klasy starsze, również w poniedziałek, bawiły sie na zabawie karnawałowej.

Zdjęcia z obu wydarzeń w galerii.

• wyjazd do kina
          • Wyjazd do kina

• W piątek, 19 stycznia, uczniowie klas 1-7 wraz z opiekunami obejrzeli w kinie Janosik "Akademię Pana Kleksa".

• Zajęcia w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

• W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klasy 2 mieli zorganizowane zajęcia mające na celu uświadomienie sobie wartości związanych z walorami przyrodniczymi i środowiskowymi najbliższej im okolicy, od domu rodzinnego, własnego podwórka, miejscowości, gminy, regionu po Beskid Żywiecki. Poznawali również tradycje i zwyczaje związane z obchodami świąt i różnych uroczystości. Podsumowaniem zajęć było wykonanie pracy plastycznej związanej z omawianymi zagadnieniami.

• Spotkanie Rady Wolontariatu

• W środę 10 stycznia br. o godzinie 11.30 w oddziale przedszkolnym odbędzie się spotkanie szkolnej Rady Wolontariatu. Zapraszamy uczennice i uczniów, którzy wspólnie chcieliby włączyć się w wolontariat akcyjny i stały.

• konkurs recytatorski
          • Konkurs Recytatorski "Zabawny świat wierszy Juliana Tuwima"

• 5 stycznie 2024 r. odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski ,,Zabawny świat wierszy Juliana Tuwima”. To już kolejne działanie podejmowane przez klasy młodsze w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Konkurs miał służyć pielęgnowaniu kultury języka ojczystego, a także rozbudzaniu wśród dzieci zainteresowań sztuką recytacji oraz literaturą piękną. Uczniowie klasy pierwszej wystąpili recytując następujące wiersze Juliana Tuwima: "Rzeczka", "Kotek", "Pstryk", "Okulary”, "Dyzio marzyciel”, "Abecadło” oraz "Idzie Grześ”. Niektórzy wzbogacili swój występ ciekawym strojem nawiązującym do treści wiersza, plakatem lub ilustracją. Na zakończenie konkursu uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe i drobne upominki. Wszystkim pierwszakom gratulujemy udanego występu.

• Aromatyczna herbata w przedszkolu

• Przedszkolaki po przerwie świątecznej przygotowały herbatę bożonarodzeniową. W ruch poszedł moździerz, dzięki któremu wydobyliśmy jeszcze więcej aromatu i smaku z przypraw kojarzonych z Bożym Narodzeniem: cynamonu, goździków i kolendry. Do herbaty dodaliśmy również sok z pomarańczy. Po zaparzeniu i przestudzeniu wypiliśmy aromatyczny napój, lecz zapach świąt unosił się w naszej sali do końca dnia.