• Dzień Życzliwości

• 21 listopada to Dzień Życzliwości, tego dnia celebrujemy bardzo ważny dzień, dzień dobroci, uśmiechu, radości i słońca dlatego też ogłaszamy go dniem koloru żółtego! Wbrew szarej aurze za oknem sprawmy, aby wnętrze szkoły stało się bardziej wesołe!

• Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych

• Październik jest ogłoszony Międzynarodowym Dniem Bibliotek Szkolnych. W naszej bibliotece została przeprowadzona lekcja biblioteczna dla uczniów klasy I, na której zostali pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej. Otrzymali również pamiątkowe dyplomy. Pierwszakom została również rozdana wyprawka czytelnicza przygotowana przez Instytut Książki w ramach kampanii " Mała książka - wielki człowiek". Jest to projekt realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Skierowany jest do dzieci oraz ich opiekunów i zaprasza do samodzielnego czytania oraz do czytania z udziałem dorosłych.

• Uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na maszt

• Dzisiaj, 14 listopada, nastąpiło uroczyste wciągnięcie flagi państwowej na maszt, którego zakup został sfinansowany w ramach projektu "Pod biało- czerwoną" pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

W uroczystości udział wzięły wszystkie szkoły z terenu naszej Gminy wraz z pocztami sztandarowymi oraz poczet flagowy OSP.

Informacja z FB Gminy Łękawica

• Uroczysty występ z okazji Święta Niepodległości

• Akademia z okazji Święta Niepodległości odbyła się w naszej szkole w poniedziałek 14 listopada.

Motto przewodnie tegorocznej uroczystości brzmiało "Melancholia. Dzieje Polski malowwane". Inscenizacja miała na celu w sposób przekrojowy przedstawić ważniejsze fakty historyczne z czasów niewoli Polski za pomocą obrazów nawiązujących do wydarzeń z historii naszego kraju np. Bitwa pod Grunwaldem czy Konstytucja 3 maja.

Uczniowie z klasy VI przypomnieli 123 lata niewoli narodu polskiego i jego dążenia do odzyskania niepodległości. W trakcie uroczystości można było usłyszeć przepiękne utwory muzyczne o tematyce patriotycznej w wykonaniu chórku z klasy 4 i 5.