• Dziewczyny z nagrodami...

• Trzy uczennice naszej szkoły zdobyły nagrody w Biegu Memoriałowym im. Błogosławionego Ojca Michała Tomaszka.

III miejsce w swojej katergorii wiekowej zdobyła Zosia z klasy I oraz Karolina z klasy VIII.

Specjalną nagrodę dla najmłodszej uczestniczki otrzymała Hela z oddziału przedszkolnego.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Więcej informacji, zdjęć i relacji na stronie Gminy Łękawica oraz profilu FB żywiecinfo - relacja z wręczenia nagród.

• Zawody sportowe - tenis stołowy

• W piątek, 23 września, sześciu uczniów z klas IV-VI brało udział w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego na Hali Sportowej w Łękawicy. Zarówno dziewczyny jak i chłopcy zajęli 3 miejsce.
            ​​​​​​​GRATULUJEMY!

• Szkolny konkurs plastyczno-religijny

• Konkurs polega na wykonaniu różańca dowolna techniką (praca przestrzenna), przy wykorzystaniu najróżniejszych materiałów (np.: kasztany, jarzębina, guziki, makaron, muszelki, fasolki, koraliki oraz wiele innych) i pomysłów na wykonanie różańca.

Liczymy na pomysłowość i oryginalność.

TERMIN: wykonane różańce dostarczyć do szkoły do końca września 2022 r.

plakat_konkurs_rozaniec.pdf

REGULAMIN_KONKURSU.pdf

• Lekcja chemii w klasie 8

• Badanie odczynu pH na lekcji chemii za pomocą wywaru z czerwonej kapusty i substancji otaczających nas w kuchni i łazience.

Uczniowie sprawdzali na zajęciach pH substancji odżywczych i chemicznych z domowego otoczenia. Badali mydła, pasty do zębów, proszki dp prania, sody oczyszczone, sok z cytryny, ocet, kwaśne mleko, jogurtu, kefiry, mąkę ziemniaczaną.

• Godziny dostępności nauczycieli

• Informuję, że od 1 września 2022 r. nauczyciele są zobligowani do realizowania godzin dostępności. W tym czasie będą musieli przebywać w szkole i być dostępni dla uczniów i rodziców. Godzina dostępności wyznaczona jest na każdy wtorek od 15.30 do 16.30. W tym czasie nauczyciel ma prowadzić konsultacje dla uczniów (wychowanków) i ich rodziców. Wymiar tych godzin jest powiązany z wymiarem zajęć, ale w sposób sztywny. Co istotne, godzin tych nie będzie można realizować „hurtowo” (z wyprzedzeniem). Szczegółowy harmonogram w linku - Godziny dostępności nauczycieli.

z poważaniem
            mgr Katarzyna Bakaj

• Wycieczka do Krakowa

• W dniu 9 września klasy 1-8 uczestniczyły w wycieczce do Krakowa. Uczniowie odwiedzili Wawel, Kościół Mariacki, Sukiennice. Zwiedzili Muzeum w podziemiach Rynku Starego oraz Ogród Doświadczeń Lema. To był świetnie spędzony czas. Pozdrawiamy z Grodu Kraka i zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

• Warsztaty pszczelarskie

• W dniu 7 września 2022 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z klasą I i III uczestniczyły w warsztatach pszczelarskich w Kocierzu Rychwałdzkim. Podczas warsztatów dzieci zapoznały się z budową ula, strukturą i funkcjonowaniem rodziny pszczelej, procesem produkcji miodu, sposobem pozyskiwania produktów pszczelich. W części praktycznej warsztatów dzieci przebrane w odpowiednie kombinezony odwiedziły pasiekę gdzie mogły na żywo zobaczyć na czym polega praca pszczelarza. Dzięki warsztatom dzieci dowiedziały się jak ogromną rolę w środowisku naturalnym pełnią pszczoły.

• Nowy rok szkolny został uroczyście otwarty!

• 1 września 2022 r. w w Szkole Podstwawoej im. Górali Żywieckich w Okrajniku uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2022/2023.

O godz. 9:00 w kaplicy została odprawiona Msza Św. w intencji uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Następnie o godz. 10:00, w szkole,  uroczystej inauguracji roku szkolnego 2022/2023 dokonała Pani Dyrektor Katarzyna Bakaj, która powitała  serdecznie  wszystkich zebranych uczniów, nauczycieli, rodziców oraz Wójta Gminy Łękawica Pana Tadeusza Tomiczka.

Następnie uczniowie wraz z wychowawcami klas udali się do wyznaczonych sal lekcyjnych na spotkania z wychowawcą.

Nowy rok szkolny został uroczyście otwarty!