W dniu 25.10.2024 odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka. Dzieci przygotowały na tę okoliczność występ w którym wzięli udział rodzice. Po złożeniu uroczystego przyrzeczenia i pasowaniu, dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodką niespodziankę.
Pasowanie na przedszkolaka
- 7
Przedszkole - kilka tygodni za nami...
Pierwszy dzień oraz Dzień Kropki
Dzień Chłopaka
Prace plastyczne - jesień
Dzień Pirata
Sok pomarańczowy
69Spacer, jeże z gruszek, sok z jabłka i marchewki oraz mandala
2
Zlot Turystyczno – Ekologiczny "Czyste Góry"
Uczennice klasy 7 w sobotę 28 września 2024 r. wzięły udział w 25. Zlocie Turystyczno – Ekologicznym "Czyste Góry" – Międzybrodzie Żywieckie 2024 .
Razem z opiekunami przeszły niebieskim szlakiem z Tresnej- Zapory na Przełęcz Isepnicką. Następnie szlakiem czerwonym przeszły na Górę Żar, a później do Szkoły Podstawowej w Międzybrodziu Żywieckim, po drodze zabierając śmieci.
Tam czekały na nich liczne atrakcje: konkursy, stanowiska ekologiczne, stanowisko szkoły przetrwania p. Żyglińskiego – cieszące się największą popularnością wśród naszych uczniów.
Uczennica naszej szkoły zajęła pierwsze miejsce w konkursie wiedzy turystyczno-krajoznawczej.
Gratulujemy!8
Uroczyste otwarcie placu zabaw
- 7
"Bezpieczna droga do szkoły"
We wtorek, 10 września, szkołę odwiedzili żywieccy policjanci w ramach programu "Bezpieczna droga do szkoły". Funkcjonariusze poruszyli tematykę:
- bezpiecznej drogi do szkoły,
- zagrażeń wynikających z kontaktu z nieznajomymi, w sytuacjach niebezpiecznych np. próba porwania
- zagrażeń wynikających z kontaktu z napotkanymi po drodze zwierzętami;
- bezpieczeństwa w sieci (ochrona danych osobowych i wizerunku).
Przypomnieli także, dobrze znane już uczniom, numery telefonów alarmowych.
Punktem kulminacyjnym spotkania było wejście "Sznupka" – maskotki śląskiej policji, z którym wszyscy chętni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Na koniec uczniowie otrzymali plany lekcji oraz odblaski i już z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie.
Nowy Rok Szkolny
- 2
Bezpieczne wakacje
Życzymy wszystkim
cudownych wakacji,niezapomnianych przygód
oraz spokojnego,a przede wszystkim
bezpiecznego wypoczynku.Życzymy, aby zbliżające się
wakacje dały energięoraz inspirację do działań
w nowym roku szkolnym.
Pachnie wakacjami...
Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024
19
Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024
Dzień Sportu - Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły
- 17
Wycieczka do Muzeum Browaru Żywiec
W dniu 14 czerwca uczniowie klas I-VII udali się na wycieczkę do Muzeum Browaru Żywiec. Poznali historię działalności Browaru oraz regionu, działalność Żywieckich Habsburgów.
10
Dzień zielono mi i szalonej fryzury
Samodzielnie wykonane książeczki - NPRCz
W poniedziałek, 17 czerwca, uczniowie klasy 2 zaprezentowali i głośno przeczytali samodzielnie wykonane książeczki. Było to zadanie realizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczniowie dowiedzieli się jak powstaje książka. Byli "pisarzami", "ilustratorami" i "drukarzami" swoich książek. Niektórym tak bardzo się to spodobało, że już planują tworzenie następnych.
Wycieczka do Żywieckiego Parku Etnograficznego w Ślemieniu
We wtorek, 11 czerwca, uczniowie klasy 1, 2 i 4 byli na wycieczce edukacyjnej do Żywieckiego Parku Etnograficznego w Ślemieniu, którą połączono z warsztatami malowania na szkle. Głównym celem wycieczki było zapoznanie się ze spuścizną kulturową dawnych mieszkańców Beskidu Żywieckiego z uwzględnieniem sfery materialnej i duchowej. Uczniowie oglądali dawne budynki oraz ich wyposażenie i ekspozycje obrazujące życie, folklor i tradycje górali żywieckich. Jedną z takich tradycji było malowanie na szkle. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem samodzielnie wykonały tą techniką obrazy, które zabrały do domu.
50
Zdrowo i kolorowo - klasa 1
We wtorek 4 czerwca uczniowie klasy pierwszej na zajęciach z edukacji technicznej przygotowali kolorowe, a jednocześnie zdrowe i smaczne desery. Do ich przygotowania został wykorzystany sprzęt – lodówka, zakupiona w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
6
Obserwatorzy przyrody
28 maja klasa 1 wraz z wychowawczynią wybrała się na wiosenny spacer. Celem wyjścia była obserwacja wiosennego krajobrazu, rozpoznawanie drzew liściastych, iglastych, krzewów oraz wyszukiwanie ciekawostek przyrodniczych. Dzieci zaobserwowały nie tylko drzewa i krzewy, ale także pracę mrówek w mrowisku usytuowanym w brzozowym zagajniku, kwitnące krzewy jeżyn i dzikiej róży. Ta praktyczna lekcja przyrody z pewnością przyczyni się do lepszego przyswojenia zdobytych wiadomości.
4
Przedstawienie przedszkolaków dla mam
Z okazji Dnia Matki przedszkolaki wystawiły przedstawienie i przygotowały upominki dla swoich mam. Spektakl rozpoczynał taniec ze wstążkami do muzyki Vivaldiego. Po kilku wersach rymowanego powitania dzieci zaśpiewały piosenkę Majki Jeżowskiej „A ja wolę moją mamę” z choreografią Kariny Kocieniewskiej. Dzieci współtworzyły wierszyki na tę uroczystość, oddając w nich wybrane cechy swoich prawdziwych mam. Przedszkolny spektakl zakończyła piosenka z choreografią Kasi Zaniat „OAE”. Niektórym młodym artystom trema nie pozwoliła wykrztusić z siebie ani słowa na scenie, jednak prapremierowe występy oraz wyświetlana w tle prezentacja multimedialna pozwoliły mamom docenić geniusz własnych dzieci. Na ten dzień przedszkolaki przygotowały dla swoich mam laurki, kwiaty z bibuły i korony z napisem „NAJLEPSZA MAMA NA ŚWIECIE”, a same zostały po występie obdarowane słodyczami.
Dzień Mamy i Taty
"Ten walczyk jest dla rodziców,
wciąż tańczą go raz, dwa, trzy.
Pobiegnę po kwiaty dla nich,
to będą fiołki i bzy.”Te piękne słowa piosenki towarzyszyły dzisiejszej uroczystości, która odbyła się w naszej szkole z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci z klasy pierwszej i drugiej dołożyły wszelkich starań, aby ten dzień stał się wyjątkowy. Rodzice z uwagą i wzruszeniem wysłuchali części artystycznej wykonywanej przez uczniów. Wzruszające i pełne ciepła, przepięknie wykonane piosenki ubarwiły tę uroczystość. Goście nagrodzili występy dzieci dużymi brawami. Następnie uczniowie złożyli życzenia swoim rodzicom i wręczyli wcześniej przygotowane laurki. Zaraz po tym odbył się poczęstunek, któremu towarzyszyło oglądanie wystawy portretów rodziców namalowanych przez dzieci.
3
Wystawka książek o tematyce regionalnej w bibliotece
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w szkolnej bibliotece została zorganizowana wystawka książek poświęcona tematyce regionalnej. Znalazły się tam pozycje związane z historią i współczesnością Żywiecczyzny, a przede wszystkim górali żywieckich oraz monografia Gminy Łękawica. Uczniowie mogli zapoznać się z informacjami o najbliższym otoczeniu oraz patronie naszej szkoły, czyli historii górali żywieckich.
Przedszkolaki czytają i odwiedzają biblioteki
Kącik czytelniczy to jedno z najważniejszych miejsc w sali przedszkolnej. Na co dzień przedszkolaki samodzielnie wybierają książki znajdujące się w zasięgu ich ręki, a ich ulubione lektury to „Rok na ulicy Czereśniowej”, seria przygód Kici Koci i Samochodzika Franka.
Częste wizyty w szkolnej bibliotece pozwalają dzieciom uzupełniać wiedzę na temat dinozaurów, wulkanów, egzotycznych zwierząt oraz innych zagadnień z przedszkolnego programu nauczania i kalendarza świąt. Atlasy, albumy i encyklopedie robią wrażenie zarówno swoimi rozmiarami, jak również ilustracjami i informacjami zawartymi w tekście.
Znając wartość czytania, 13 marca 2024 roku przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Żywieckiej Biblioteki Samorządowej. Tam poznały najróżniejsze książki: pachnące, trójwymiarowe, ogromne i malutkie, w różnych językach, pop-upy, harmonijki, a nawet książkę uszytą z tkaniny. Chętnie skorzystały z miękkich dywanów, wygodnych foteli i fascynujących labiryntów między półkami z księgozbiorem. Dowiedziały się również, że w Żywieckiej Biblioteki Samorządowej można otrzymać bezpłatnie książkową wyprawkę, gdy się do niej zapisze po swoich trzecich urodzinach. W gmachu biblioteki przedszkolaki obejrzały także wystawę pt. „Pejzaże wiatrem malowane” Floriana Kohuta, słynnego artysty z Rudzicy, który większość swojej twórczości poświęcił strachom polnym. Podczas wycieczki przedszkolaki ponownie odwiedziły kawiarnię i księgarnię „Przystań”, znaną im już z poprzedniego wyjazdu do Żywca.
Codzienne, dobrowolne sięganie po książki przygotowuje dzieci do samodzielnego czytania, wzbogaca ich słownictwo i wyobraźnię, poprawia pamięć, rozbudza ciekawość świata i stymuluje rozwój mózgu, a wspólne czytanie książek i przeglądanie wyszukiwanek wzmacnia nasze więzi emocjonalne w grupie.
Te cenne chwile z książkami uwieczniamy czasem na zdjęciach. Niektóre z prezentowanych tu fotografii zostały wykonane aparatem Canon EOS M50 Mark II, którego zakup został sfinansowany przez program Laboratoria Przyszłości. Czy potraficie rozpoznać, które to zdjęcia?
822
Archiwum Aktualności
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie