Aktualności
Wielkanoc klasy IV-VII
Wielkanoc klasy I-III
Nasze zdalne wiosenne prace plastyczno-techniczne - kl. II
Nowa galeria Nasze zdalne wiosenne prace plastyczno-techniczne - kl. II została dodana do albumu fotograficznego
Zawieszenie pracy stacjonarnej przedszkoli do 11 kwietnia
Do 11 kwietnia ograniczona zostanie praca stacjonarna przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego z pewnymi wyjątkami.
Więcej informacji na stronie MEN
Przedszkola
Od 29 marca do 11 kwietnia ograniczone będzie stacjonarne funkcjonowanie przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. Ograniczenie to będzie polegało na prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego ustalonego przez dyrektora sposobu realizowania zajęć.
Gminny Internetowy Konkurs Palm Wielkanocnych
Konkurs ma charakter otwarty, bezpłatny i dobrowolny. Mogą w nim brać udział Mieszkańcy gminy Łękawica, a uczestnikami mogą być osoby pełnoletnie lub niepełnoletnie za zgodą rodziców lub opiekunów. Każdy uczestnik konkursu przesyła drogą elektroniczną 3 fotografie swojej pracy (zdjęcia podczas wykonywania palmy, gotowej palmy oraz zdjęcie z palmą).
Zdjęcia i wypełniony formularz zgłoszeniowy należy nadsyłać w formie elektronicznej na adres e-mail: kultura@lekawica.com.pl. Zgłoszeń do konkursu można dokonywać do 28 marca 2021 r. drogą elektroniczną.
Więcej informacji na stronie Gminy Łękawica oraz regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uczniowie klas 1-3 przygotowali i wyrecytowali krótkie wierszyki ćwicząc prawidłową wymowę trudnych słów.
Podziękowania ze schroniska
Serdeczne podziękowania dla uczniów Szkoły Podstawowej w Okrajniku za zbiórkę karmy dla naszych zwierzaków.
Konkurs recytatorski w oddziale przedszkolnym
19 marca 2021r. w naszym Przedszkolu odbył się konkurs recytatorski. Celem konkursu było rozbudzenie wśród dzieci zainteresowania sztuką recytacji, pielęgnowanie języka polskiego, prezentowanie najcenniejszych dzieł literatury polskiej. W konkursie udział wzięły starszaki z naszej grupy przedszkolnej, publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i po mistrzowsku zaprezentowane.
Jury wyłoniło następujących zwycięzców:
1. Liliana Glondys
2. Wiktoria Kłapyta
3. Miłosz Adamczyk
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w Powiatowym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Miejskie Centrum Kultury w Żywcu.
ZDALNE NAUCZANIE w klasach 1-3 od 22 marca
Rozpoczął się próbny egzamin ósmoklasisty
Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/rozpoczal-sie-probny-egzamin-osmoklasisty
Arkusze próbnego egzaminu ósmoklasisty wraz z zasadami oceniania dostępne będą na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
Akcja "Lekki tornister"
W naszej szkole została przeprowadzona akcja ,,Lekki tornister”. Jest to akcja skierowana do uczniów klas 0-III szkół podstawowych dotycząca profilaktyki wad postawy. Wszystko po to, aby zwrócić uwagę nauczycieli, dzieci i rodziców na kwestię ciężkich plecaków, jakie noszą nasi najmłodsi uczniowie.Podczas pogadanki uczniowie dowiedzieli się, jakie jest wygodne miejsce do nauki i jak dbać o zdrowy kręgosłup. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób wybrać idealny plecak do szkoły. Założeniem akcji było uświadomienie rodzicom i uczniom jakie skutki niesie za sobą nadmierne obciążanie kręgosłupa zbyt ciężkim plecakiem oraz zmniejszenie wagi tornistrów oraz ich zawartości.
Lekki Tornister to apel skierowany do:
a) nauczycieli
– by wymagali noszenia tylko niezbędnych podręczników i zeszytów, a także przekazywali wiedzę nt. profilaktyki wad postawy dzieciom i ich opiekunom;
b) rodziców i opiekunów
– by codziennie kontrolowali zawartość tornistrów swoich pociech, a także wiedzieli, czym kierować się podczas zakupu plecaków i innych przyborów szkolnych;
c) dzieci
– by wiedziały, jak prawidłowo spakować i nosić tornister i dlaczego wkładanie do niego góry zabawek może być szkodliwe dla ich kręgosłupów;
CELE:
-
rozpowszechnianie informacji na temat profilaktyki wad postawy;
-
zwrócenie uwagi na niezmieniający się problem przeciążonych plecaków uczniów oraz zmniejszenie jego skali w przyszłości;
-
działanie na rzecz prostych i zadowolonych dziecięcych kręgosłupów;
-
wdrażanie do samokontroli.
Więcej zdjęć w galerii Akcja "Lekki tornister"
-
Konkurs plastyczny - "Moja Przygoda w Muzeum"
Projekt adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 18 lat.
W związku z ogólnoświatową sytuacją pandemiczną, problemami z dotarciem do miejsc zabytkowych oraz trudnościami w dostępie do muzeów i galerii, tegoroczna edycja „Mojej Przygody w Muzeum” otrzymała hasło przewodnie: „Dlaczego tęsknię za Muzeum?” Umożliwi to wzięcie udziału w Projekcie również tym osobom, które z różnych przyczyn (zamknięcie instytucji, lock down, kwarantanna, izolacja) nie mogły odwiedzić Muzeum. Jednocześnie aktualny pozostaje temat „Moja Przygoda w Muzeum” dla uczestników, którym udało się dotrzeć do instytucji kulturalnych i zapoznać z ekspozycjami i prezentowanymi obiektami. Uczestnicy Projektu mogą więc zainspirować się zbiorami określonego muzeum lub galerii. Wykonać jedną lub więcej prac z zakresu sztuk wizualnych związanych tematycznie z wybranym eksponatem lub zespołem eksponatów, oddać nastrój i atmosferę towarzyszącą zwiedzaniu ekspozycji, bądź specyfikę działalności danej instytucji. Uczestnicy Projektu mogą także stworzyć prace, w których zawarta zostanie artystyczna odpowiedź dlaczego tęsknią za Muzeum. Co sprawiło, że chcieliby tam wrócić. Można skorzystać z wcześniejszych doświadczeń wizyty w Muzeum - udziału w warsztatach i lekcjach muzealnych, zwiedzania, udziału w wernisażach, itp.
Technika wykonanych prac, w tym form przestrzennych i multimediów (grafika komputerowa, film) jest dowolna. Akceptowane prace:
prace na powierzchni płaskiej (malarstwo, grafika, rysunek i in.) o formacie nie mniejszym niż A4 i nie większym niż A1 (prac wykonanych na płaszczyźnie nie należy oprawiać ani podklejać)
formy przestrzenne o wymiarze nie przekraczającym 50x50 cm.
grafika komputerowa - wydruk o formacie nie mniejszym niż A4 i nie większym niż A1
multimedia – płyta CD/DVD (filmy maks. do 3 min, nagrane w formacie MP4)
Dodatkowy numer do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Żywcu
Pomoc w problemach wychowawczych, edukacyjnych czy kryzysowych - dodtkowy numer do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Żywcu.
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
34-300 Żywiec ul. Grunwaldzka 10
tel. (0 33) 861 33 09, 861 33 14
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Żywcu informuje o uruchomieniu dodatkowego numeru telefonu: 576 670 116, pod którym codziennie w godzinach od 8:00 do 16:00 będą dyżurować pracownicy pedagogiczni Poradni.Pod tym numerem można uzyskać pomoc w problemach wychowawczych, edukacyjnych czy kryzysowych.
Nie ma możliwości umówienia terminów czy omówienia spraw organizacyjnych przy wykorzystaniu tego numeru.
Z poważaniem
Dyrektor Poradni
mgr Magdalena Nowakowska
Dzień Kobiet - prace plastyczne kl. 3
Nowa galeria Dzień Kobiet - prace plastyczne kl. 3 została dodana do albumu fotograficznego
3
Aplikacja Stop COVID
XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”
Więcej informacji na stronie: https://www.krus.gov.pl/zadania-krus/prewencja/xi-konkurs-plastyczny-2021/
Promowanie czytelnictwa - kl. 2
Dzieci klasy II promują czytelnictwo. Warto czytać i zachęcać do czytania na różne sposoby.
Nowa galeria Promowanie czytelnictwa - kl. 2 została dodana do albumu fotograficznego
Prace na konkurs plastyczny "Mieszkam w Beskidach"
Nowa galeria Prace na konkurs plastyczny "Mieszkam w Beskidach" została dodana do albumu fotograficznego
47
Konkurs plastyczny: Życie górali dawniej i dziś
Sejmik Województwa Śląskiego w Katowicach uchwalił rok 2021 Rokiem Górali w Województwie Śląskim.
Konkurs plastyczny, organizowany pod patronatem Związku Podhalan – Oddział Górali Żywieckich w Milówce oraz Związku Podhalan – Oddział Górali Śląskich w Brennej, ma na celu przybliżyć życie górali dawniej i dziś. Ma też pokazać ich dorobek kulturowy, gospodarczy i społeczny.
Prace plastyczne w postaci obrazów, rzeźb i grafik ukażą przemiany życia i wierność tradycji. Tematem prac konkursowych jest życie Górali Beskidzkich, ich kultura, sztuka, praca, zabawa, obrzędy itp. Prace muszą być zgodne z tematem konkursu, samodzielnie wykonane, twórcze i oryginalne.
Termin: do 10 maja 2021 r.
Organizatorem konkursu jest Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej. Współorganizatorami są: Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli “WOM” w Bielsku-Białej oraz Miejskie Centrum Kultury w Żywcu.
Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, młodzieży i dorosłych twórców z województwa śląskiego i województw ościennych.
Więcej informacji znajdą Państwo w:
- Regulaminie Konkursu Plastycznego “Życie górali dawniej i dziś”
- Załączniku nr 1 do Regulaminu (zgoda na udział w konkursie do podpisania przez rodzica)
Zapraszamy do udziału!
Informacja ze strony: https://www.wombb.edu.pl/?p=10588
KLUB ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA - SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE?
W roku szkolnym 2020/2021 nasze przedszkole przystąpiło do projektu edukacyjnego pn. „Klub Zdrowego Przedszkolaka” oraz „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” Głównym celem projektu Klub Zdrowego Przedszkolaka jest wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci poprzez propagowanie zdrowego stylu życia. Przedszkolaki do tej pory brały czynny udział w różnorodnych zajęciach, podczas których poznawały m.in. wartości zdrowotnei odżywcze warzyw i owoców, jaki wpływ na nasze zdrowie ma mycie rąk oraz dbanieo aktywność fizyczną, dowiedziały się jaki wpływ na ich zdrowie ma zbyt długie przebywanie na słońcu oraz jaki dym jest szkodliwy dla ich zdrowia. W ramach tych tematów zastały przeprowadzone: pogadanki na temat zdrowego stylu życia i wpływu odżywiania na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Dzieci zostały zapoznane z piramidą zdrowia – została ona omówiona oraz dzieci wykonały własną piramidę zdrowia. Samodzielne robiły zdrowe, kolorowe kanapki w trakcie śniadania. Dzieci obejrzały również prezentację na temat „Żywienie na wagę zdrowia”. Odbyła się również pogadanka na temat zdrowego stylu życiai wpływu ćwiczeń na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Dzieci codziennie biorą udziałw ćwiczeniach porannych oraz gimnastyce. Dzieci poznały również zagrożenia wynikającez braku podstawowych nawyków higienicznych związanych z zaniedbaniem higieny osobistej. Dzieci zostały zapoznanie z plakatem „Szkoła czystych rąk” oraz wspólne wykonały własny plakat. Rozmawialiśmy również z dziećmi na temat szkodliwości wdychania różnego rodzaju dymów w tym papierosowych. Zwróciliśmy uwagę na zakaz palenia śmieci oraz na konieczność segregacji śmieci i zmniejszania ilości odpadów oraz alternatywnych źródłach energii cieplnej. Ukierunkowanie uwagi dzieci na źródła i rodzaje dymów w środowisku. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się między innymi: co i dlaczego dymi? jak się czujesz, kiedy dymi papieros? co się dzieje, gdy ludzie palą papierosy? jak unikać dymu papierosowego? Wykonały prace plastyczną związaną z tematem szkodliwości dymu, kolorowały sylwetę Dinka oraz dostały do pokolorowania w domu z rodzicami ksero odznaki „Nie pal przy mnie proszę”. Dzieci biorą również udział w drugim projekcie „Skąd się biorą produkty ekologiczne”. W ramach tego programu dzieci zostały ponownie zapoznane z piramidą zdrowego stylu życia, dowiedziały się co to znaczy „produkt ekologiczny”. Przygotowały wspólnie sok z marchewki i jabłek. Dowiedziały się jak powstaje ekologiczny miód oraz odwiedziły pobliską pasiekę gdzie miały możliwość zobaczyć gdzie mieszkają pszczoły oraz gdzie gromadzą miód. To dopiero początek podejmowanych przez nas działań w ramach programu „Klub Zdrowego Przedszkolaka” oraz „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”, kolejne wyzwania związane z programami dopiero przed nami. Relacja z tych działań pojawi się już niedługo ponownie na naszej stronie internetowej.
8
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Wszystkie