• Rok szkolny 2023/2024

•  Czerwiec 2024

13. Klasa 1 - Zdrowo i kolorowo

We wtorek 4 czerwca uczniowie klasy pierwszej na zajęciach z edukacji technicznej przygotowali kolorowe, a jednocześnie zdrowe i smaczne desery. Do ich przygotowania został wykorzystany sprzęt – lodówka, zakupiona w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

12. Klocki Lego Wedo - zajecia świetlicowe

W maju dzieci uczęszczające na świetlicę mogły zapoznać się z klockami Lego Wedo zakupionymi w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Taki rodzaj zabawy to sposób na rozwijanie kompetencji techniczych, informatycznych oraz społecznych poprzez pracę w grupie.

11. BRELOCZKI W TINKERCAD - KLASA 4

W maju uczniowie klasy 4 podczas lekcji informatyki zapoznawali się z podstawową obsługą programu do modelowania 3D - Tinkercad. Zaprojektowali breloczki według swojego pomysłu, jedni robili je ze swoimi imionami, inni chcieli ukazać swoje zainteresowania. Modele 3D zaprojektowane przez uczniów zostały wydrukowane na drukarce 3D zakupionej w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

10. Klasa 2 - dzień praktycznych działań związanych z ważeniem

W środę, 17 kwietnia uczniowie klasy II mieli dzień praktycznych działań związanych z ważeniem. Poznali różne rodzaje wag (szalkowa, sprężynowa, kuchenna, elektroniczna) i sami indywidualnie lub w grupach je obsługiwali. Na zajęciach została użyta waga elektroniczna zakupiona w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".

Luty 2024

9. Bal przebierańców

W ostatni dzień karnawału przedszkolaki bawiły się na balu przebierańców. Dwie księżniczki, strażak, biedronka i policjant z dumą prezentowali i wzajemnie podziwiali swoje stroje, a także rekwizyty. Kilka pamiątkowych fotografii wykonaliśmy aparatem Canon zakupionym z funduszy projektu Laboratoria Przyszłości.

Styczeń 2024

8. Dzień Babci i Dziadka

Podczas uroczystości szkolnej z okazji Dnia Babci i Dziadka (26.01.2024) zdjęcia zostały wykonane aparatem cyfrowym Canon zakupioneym w ramach programu Laboratoria Przyszłości#LaboratoriaPrzyszłości

Grudzień 2023

7. Kalendarz pogody

Na początku grudnia uczniowie klasy I i II systematycznie przez tydzień uzupełniali kalendarz pogody pod kierunkiem nauczyciela. Każdego ranka prowadzili obserwację pogody zwracając uwagę na zachmurzenie, opady, siłę wiatru. Odczytywali także temperaturę powietrza wykorzystując tradycyjny termometr zaokienny oraz stację pogodową zakupioną w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Dzieci odczytywały także temperaturę w klasie i porównywały ją z temperaturą zewnętrzną#LaboratoriaPrzyszłości

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

6. Desery prosto z kuchni pana Kleksa?

Dlaczego nie. Uczniowie klasy 4, na lekcji języka polskiego, odwiedzili kuchnię pana Kleksa i przygotowali smaczne rozmaitości. Do zrealizowania tego projektu został wykorzystany sprzęt - lodówka, zakupiona w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

5. Dzień Tabliczki Mnożenia

W 2023 roku Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia przypadł na 17 listopada. W naszej szkole z okazji tego święta pojawiła się gazetka okolicznościowa oraz został zorganizowany konkurs matematyczny, w którym uczniowie rywalizowali o tytuł "Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia".

Miło nam poinformawać, że tytuł ten zdobył:

uczeń klasy 7 - Kacper L.

Wyróżnienie otrzymali: Tomasz z klasy 6 oraz Milena z klasy 4.

Szkolny Mistrz otrzymał medal wydrukowany na drukarce 3D zakupionej w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki. #LaboratoriaPrzyszłości
          Celem konkursu było popularyzowanie zabaw z tabliczką mnożenia wśród dzieci, a także rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów oraz wspieranie ich uzdolnień.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulejemy!!!

4. Przedszkolaki kręcą majonez

Tradycją oddziału przedszkolnego są w tym roku śniadania czwartkowe, czyli samodzielnie przygotowywane drugie śniadania. Po kanapkach i tostach nasi najmłodsi postanowili zrobić pastę do chleba, a do tego potrzebowali majonezu. Nie poszli jednak na łatwiznę, prosząc rodziców o jego zakupienie, lecz ukręcili własny. Wykorzystując robot planetarny Bosch zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, połączyli surowe jajko z łyżeczką musztardy, przyprawami i dużą ilością oleju. Gdy kucharzy jest sześcioro, powolne dodawanie oleju nie jest wcale żmudną pracą, choć czasem trudno skoordynować rękę z okiem i trafić tłustym strumieniem do misy robota.

Wspólnie zrobiony majonez zdecydowanie różnił się smakiem od sklepowego i nie wszystkim smakował, ale przecież miał to być tylko dodatek do pasty jajecznej. Małe rączki przedszkolaków sprawnie obrały jajka ugotowane na twardo, a następnie równie sprawnie posiekały je na drobne kawałki. Nasza pasta jajeczna w połączeniu ze świeżym chlebem smakowała wyśmienicie!

Po tak kalorycznym posiłku pobawiliśmy się w wykluwające się z jaj dinozaury. Z takich jaj to dopiero by była pasta!

Październik 2023

3. Prawidłowe nawyki żywieniowe - klasa II

Na zajęciach poświęconych prawidłowym nawykom żywieniowych uczniowie klasy 2 korzystali z plansz edukacyjnych "Zasady zdrowego żywienia", "Mikroelementy w organizmie człowieka" i "Witaminy w organizmie człowieka" zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości#LaboratoriaPrzyszłości

Październik 2023

2. Pasowanie na ucznia klasy I

W październiku podczas uroczystości pasowania na uczniów klasy pierwszej zostały wykonane zdjęcia aparatem cyfrowym CANON zakupionym w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Wrzesień 2023

1. Breloczki w Tinkercad - klasa 5

We wrześniu uczniowie klasy 5 podczas lekcji informatyki zapoznawali się z podstawową obsługą programu do modelowania 3D - Tinkercad. Zaprojektowali breloczki według swojego pomysłu, jedni robili je ze swoimi imionami, inni chcieli ukazać swoje zainteresowania. Modele 3D zaprojektowane przez uczniów zostały wydrukowane na drukarce 3D zakupionej w ramach programu Laboratoria Przyszłości.