• Rok szkolny 2021/2022

• 1. Zabawa w sklep - "Laboratoria Przyszłości"

Podczas edukacji matematycznej uczniowie klasy drugiej wykorzystywali w czasie ćwiczeń związanych z ważeniem elektroniczną wagę kuchenną zakupioną w ramach programu rządowego "Laboratoria Przyszłości”. Uczniowie chętnie odważali różne produkty w czasie zabawy edukacyjnej w sklep.

2. Roboty - "Laboratoria Przyszłości"

Podczas lekcji informatyki uczniowie klas IV - VIII poznali robota mBot Ranger oraz zestaw klocków Lego Wedo zakupionych z programu rządowego "Laboratoria Przyszłości"

mBot Ranger to zestaw, z którego można złożyć aż 3 różne roboty. Robot po złożeniu jest gotowy do zabawy dzięki oferowanym przez producenta programom. Można go również zaprogramować samodzielnie w dedykowanej graficznej aplikacji mBlock. Do programowania i sterowania można użyć telefonu, tableta albo laptopa.

LEGO WeDo 2.0 to połączenie kostek LEGO, oprogramowania edukacyjnego i projektów, w których mogą uczestniczyć dzieci od 7 roku życia.

Zdjęcia dostępne w galerii Roboty - "Laboratoria Przyszłości" oraz filmik roboty.mp4